5 ieteikumi bērnu drošībai rotaļu laukumos

5 ieteikumi bērnu drošībai rotaļu laukumos

Traumatologa pieredze

Digitālās klīnikas Medon traumatologs Edgars Ginevičs norāda, ka praksē rotaļu laukumos gūtās traumas visbiežāk ir roku un kāju locītavu sastiepumi, mežģījumi un reizēm arī lūzumi, kas veidojas, lecot no šūpolēm vai krītot no slidkalniņa. 

Viņš norāda, ka vieglāku sasitumu, sastiepumu vai nobrāzumu gadījumā atveseļošanās aizņem apmēram nedēļu, taču nopietnākas traumas var prasīt arī ilgstošu ārstēšanu un rehabilitāciju. 

Ja bērns laukumiņā ir kritis vai saskrējies ar kādu, vecākiem jāpievērš uzmanība simptomiem, kas var liecināt par nopietnu traumu, tostarp galvas traumu. Nedrīkst ignorēt tādas bērna sūdzības kā: 

  • Spēcīgas, nepārejošas vai pieaugošas sāpes; 
  • Redzama tūska un izteikti zilumi;
  • Brūces;
  • Kustību ierobežojumi;
  • Deformācija;
  • Vemšana, reiboņi, apātija vai samaņas zudums

Ja bērnam ir kādi no šiem simptomiem, tad nekavējoties jāvēršas pie ārsta. 

 

Ne tikai uz ielas, bet arī rotaļu laukumos – drošība pirmajā vietā

Ja esi vecāks, aizbildnis, vai radinieks, kuram uzticēta bērna pieskatīšana, šeit atradīsi pāris atgādinājumus par drošību rotaļu laukumos. 

(1) Pieskati bērnu un pārliecinies, ka viņš spēlējas vecumam atbilstošā zonā. Vairums konstrukciju ir veidotas vecākiem bērniem, tāpēc novērtē, vai mazais tai ir gatavs. Atceries – ja bērns pats tajā nevar uzrāpties, tad viņš šai konstrukcijai vēl ir par mazu.

 

(2) Pārliecinies, vai rotaļu laukuma aprīkojums ir drošs. Atceries – ne visas konstrukcijas ir jaunas, vai ideālā darba kārtībā. Pārliecinies, vai kāda no tām nav bojāta, vai šūpoles kārtīgi piestiprinātas pie konstrukcijas, vai nav kustīgu vai nolūzušu detaļu. Ja kāda no atrakcijām bērnu laukumiņā ir norobežota ar lentu, izskaidro bērnam, ko tas nozīmē un kāpēc tur nevar iet. Bojātas atrakcijas var būt patiešām bīstamas. 

 

(3) Māci bērnam drošības noteikumus. Nekad nav par agru, lai skaidrotu, ka šūpoties labāk būs vienam, vai netuvoties šūpolēm, ja tajās kāds ir, nelekt no augstuma un negrūstīties.

 

(4) Velciet atbilstošu apģērbu. Izvairieties no pārāk vaļīgiem apģērbiem un aksesuāriem. Tāpat garās šalles, jakas ar striķiem, garas kleitas un rotaslietas labāk atstāt kopīgai pastaigai uz kafejnīcu. Rotaļu laukumā tās tikai traucēs.

 

(5) Ņem vērā laikapstākļus. Esiet uzmanīgi rotaļājoties lietus laikā, vai īsti pēc lietavām, kad konstrukcijas joprojām var būt slidenas. 

 

Visbiežāk traumas rotaļu laukumos gūst bērni, kuri netiek pietiekami pieskatīti, tāpēc noliec telefonu malā un esi klātesošs! Vienlaikus, ja redzi, ka kāds cits bērns uzvedas riskanti, laipni atgādini par drošību. Mēs visi kopā varam palīdzēt bērniem izvairīties no nepatīkamām traumām.

 

Apdrošināšana bērnam un sirdsmiers tev

Būt aktīvam un ziņkārīgam ir bērna dabā – rotaļu laukumos viņi steidzas izmēģināt visas atrakcijas, sacenšas savā starpā un mēdz aizrauties ar rotaļām, nepamanot un pat neapzinoties riskus. Lai cik rūpīgi vecāki pieskatītu savas atvases, visus negadījumus nav iespējams novērst. Šādos gadījumos apdrošināšana kalpo kā drošības spilvens vecāku sirdsmieram, jo tā palīdz segt neparedzētas ārstēšanās izmaksas.

Balcia Junior apdrošināšana ir īpaši izstrādāta bērniem līdz 17 gadu vecumam, kuri aktīvi nodarbojas ar jebkuru sporta veidu. Šī apdrošināšana nodrošina visaptverošu segumu, kas attiecas uz traumu risku kā treniņos, tā sacensībās un arī ikdienas dzīvē, piemēram, rotaļu laukumos. Dodies uz Balcia app, iegādājies polisi pāris vienkāršos soļos un baudiet vasaru kopā!